BKM Mutfak - Çok Güzel Hareketler Bunlar
BKM Mutfak - Çok Güzel Hareketler Bunlar
Tikla Dinle
Bir Sorun Var
Şevket Süha Tezel
FacebookTwitter
Bir Bkm müzikali...
  • Puan /5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Oscar
Şevket Süha Tezel
Dön BanaYazılarVideolarFotoğraflar
Yazılar
Karıncanın Aşkı
Müzik dinlerken (secret garden - papillon), on sene kadar önce yazmış olduğum küçük bir masalı hatırladım. O dönem bu masala kendi kalemimden animasyon yapmayı düşünmüştüm. Haliyle zor işti ve vakit ayırmak gerekiyordu...
En azından hayal etmiştim.
Masalı şimdi okuduğumda, gençliğimdeki duygusallığıma gülüp, içten içe kendimle dalga geçsem de; ileride, daha yaşlı bir çocuk olduğumda, çizgi film hayalimi gerçekleştirme ihtimalim hala var. Ayrıca on sene sonra bu yazdıklarıma gülmeyeceğimin garantisini kim verebilir? :)
Duygular eşit yaş aralıklarında neredeyse aynıdır; bu yüzden siz gençlerle, aynı yaş aralığına denk düşen deneme yazımı paylaşmak istedim.
Yürekten sevgilerimle...

KARINCA'NIN AŞKI
Küçük karınca, hızla esen rüzgarla, yaşadığı ağacın karmakarışık dallarından aşağıya düştü... Günlerce sürmüş gibi geldi ona bu düşüş. Ama korkmadı. Düşerek ölmeyeceğini biliyordu. Merak etti... Sadece bu yumuşak düşüşün, o güzel kokunun sebebini merak etti. Etrafındaki kırmızı duvarı; ve duvarı kıpkırmızı bir kor gibi gösteren, ardında parlayan güneşi merak etti... Rüzgarın tatlı esintisiyle beşik gibi sallanan yeni dünyada usulca tırmandı. En tepesine çıktı kırmızı duvarın. Güneş gözlerini kamaştırdı. Neredeydi? Ölmüş müydü yoksa? Bu yumuşak kırmızı duvar ve tatlı salınım mıydı ölüm? Annesi hiç bahsetmemişti. "Eğer ölüm buysa, iyi ki ölmüşüm." dedi kendi kendine. Bir rüzgar daha esti, havalandı minik karınca. "Off, "dedi "yine mi!" Bu sefer kısa sürdü, düşmüştü bile. Aaa topraktı bu. Bildiği toprak. Ailesiyle buradan çıkmamışlar mıydı zaten kocaman yüce ağaca. "İyi ama" dedi, "peki o aradaki cennet neydi?" İkinci düşüs noktasını görmek için yukarı bakmasının hayatını bu kadar değiştireceğini bilseydi; hemen yoluna devam eder, yüce ağacın köklerini arardı. Ama baktı... Güneşi gölgeleyen, rüzgarla bir sağa bir sola dans eden dünya harikasına baktı, aynı anda aşık oldu... Bir güldü bu... Zarif, yeşil sapının üstünde ve kendisinden çok uzaklara kaçar gibi yukarıda, güneşin yanında, bahara güzel olduğunu anımsatan ve ona göre dünyadaki en harika güldü. Hiç bir gülü bu kadar yakından görmemişti. Çok yukarılarda kahvaltı ederlerken, annesiyle seyrederlerdi aşağıları. Bir sürü renk birbirine girmiş görünürdü çoğu zaman. O zamanlardan birinde söylemişti annesi, uzaklardaki renk cümbüşünün içinde gülü de öğrenmişti... "Keşke yıllar önce atlasaymışım aşağıya." diye düşündü biricik aşkını seyrederken... Sonra tereddütte kaldı, acaba yüreğinin sahibine mi tırmanmalıydı, yoksa uzaktan mı izlemeliydi bu harika şöleni? "Ama" dedi, "onu çok seviyorum, hep yanında olmak istiyorum." Tırmandı en tepesine kadar, kırmızı yapraklarını öptü, kokladı. "Seni çok seviyorum" dedi. "Hayatımın sonuna kadar da seveceğim."
Gül hiç farkında değildi... Muhteşem dansına devam etti...
Şevket Süha TEZEL
1998
06 Ekim 2010 Çarşamba
Yükleniyor...
Diğer Videolar
Oynadığı tüm skeçler
Yazdığı tüm skeçler
Yükleniyor...
FlickrYoutubeTwitterFacebookFriendfeed
Çok Güzel Hareketler Bunlar ile ilgili tüm gelişmeleri bulabileceğiniz sosyal ağlar....
Copyright © 2009 BKM Mutfak. Tüm hakları saklıdır.
ızinsiz kullanılamaz.
Adres: Hasfırın Cad. Kazan Sokak No: 13
Tel: 0 212 259 09 14
Voden Digital Agency